CENA: 42 ZŁ za osobę + 50 ZŁ przewodnik. Lokalizacja: RYBNIK
czas trwania: 5 godzin dostępne: cały rok wiek: od 5 lat grupa: do 25 osób

Pierwszym punktem naszej wycieczki będzie Zabytkowa Kopalnia Ignacy, znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki. Wraz z przewodnikiem zobaczymy tam czasowe wystawy poświęcone między innymi historii przemysłu Górnego Śląska, wieżę ciśnień oraz najstarszą w Polsce wyciągową maszynę parową, usłyszymy górnicze opowieści i wsiądziemy do wagonika z węglem.

Na początku wejdziemy na punkt widokowy znajdujący się w zaadoptowanej na ten cel wieży ciśnień, gdzie po pokonaniu dwustu schodów rozciągnie się przed nami rozległa panorama okolicy, a także szczyty Beskidów i Tatr.

Następnie weźmiemy udział w wybranych warsztatach np.: industrialnego decoupage, tworzenia techniką kolażu pocztówki z Ignacego lub budowy papierowej wieży widokowej.

Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie Magiczna Silesia, w której przeniesiemy się w świat emaliowanych naczyń i poznamy tajemnice Rybnickiej Huty Silesia.

Poznamy technikę tworzenia oryginalnych naczyń wytwarzanych w hucie i będziemy mogli samodzielnie ozdobić wybraną techniką naczynie, ekotorbę lub t-shirt. W Magicznej Silesii będą czekały na nas ciepłe napoje i zdrowe przekąski.

Rezerwacje pod numerem tel. 32 44 00 794 lub 32 432 74 99
Kopalnia Ignacy: tel. 32 432 74 99, Rybnik, ul. Mościckiego 3, kopalniaignacy@interia.pl, www.ick.rybnik.pl
Magiczna Silesia: tel. 32 44 00 794, Rybnik, ul. Przemysłowa 17, instytut.silesia.rybnik@gmail.com,
www.facebook.com/pg/magicznasilesia

Dodaj komentarz