CENA: bezpłatnie, Lokalizacja: JASTRZĘBIE-ZDRÓJ, Czas trwania: 4-5 godzin, Miesiące: cały rok, Wiek: od 5 lat, Grupa: do 25 osób

W Centrum Edukacji Ekologicznej w Jastrzębiu-Zdroju podczas zajęć pn. „Podróż kropelki” poruszymy temat braku wody pitnej na świecie oraz sposobów oszczędzania wody. Zobaczymy, jak kropla wody wędruje w ekosystemie, odwiedzimy mini-laboratorium, gdzie będziemy mogli przeprowadzać doświadczenia z wodą, a spoglądając w mikroskop poznamy świat mikroorganizmów. Następnie przejdziemy „Rzeką wiedzy”, która przybliży nam tematykę świata roślin, zwierząt i odnawialnych źródeł energii.

Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie Galeria Historii Miasta, gdzie zobaczymy kompletne wyposażenie dawnej chaty śląskiej z drewnianą izbą kuchenną, wystawę pn. „Moje M” będącą aranżacją mieszkania z lat 70., a także wystawę pn. „Historia węglem pisana”, gdzie znajduje się ekspozycja górnicza. W galerii dodatkowo mamy możliwość bezpłatnego udziału w wybranych lekcjach muzealnych.

Po wyjściu z galerii udamy się na spacer po Parku Zdrojowym, gdzie znajduje się m.in. ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza i inhalatorium, w którym możemy skorzystać z inhalacji solankowej.

Rezerwacje pod numerem: 32 47 12 853 wew. 108 lub 32 471 17 57
Galeria Historii Miasta: tel. 32 471 17 57, Jastrzębie-Zdrój, ul. Witczaka 4, ghm@mok.jastrzebie.pl,
www.mok.jastrzebie.pl
Centrum Edukacji Ekologicznej przy JZWiK S.A: tel. 32 47 12 853 wew. 108 lub 1